čtvrtek 30. března 2017

Vladimír Kafka: „Je dobré být láskou ještě předtím, než začnete milovat. Dlouhodobě narušovat rovnováhu se nevyplácí“ – 4. část

30.12.2016
KafkaVladimír Kafka vrací nemocné lidi znovu do života. Díky svým knihám a veřejným vystoupením se stal velmi vyhledávaným. "Od Nového roku zvolním tempo," říká s vědomím, že svou práci, stejně jako Život, miluje. V poslední části rozhovoru hovoří o tom, že rakovinu není dobré nenávidět. Že k vyléčení vždy vede láska. Že láska je rozhodnutí. A že je dobré být láskou ještě předtím, než začnete milovat.



Celý článek zde:



Povídali jsme si už o léčení, o smrti i o mnohém dalším. Teď pojďme ještě k tématu vztahů, které také hodně čtenářů zajímá. Co je podle vás pro partnerské vztahy a jejich uzdravení klíčové?
"Nejdůležitější je mít společný záměr. Záměr či úmysl je pověstný duch člověka, soustředěný uprostřed hrudi. Vždy hledám správné výrazy pro to, co oním duchem ve skutečnosti vlastně je. Duch je úmysl, duch je záměr, duch je výraz, duch je cítění - je to energie života. A mám odpozorováno od manželů, milenců nebo od dvojice lidí, že si rozumějí jen v některých úrovních, třeba v práci, při jídle nebo v sexu, ale už nemají společný záměr v mentální nebo duševní úrovni prožívání. Nejsou spolu propojeni na všech úrovních. A dost často, pokud jsou k sobě něčím přitahováni, se tak děje v negativním slova smyslu a jsou tak prakticky neustále ve vzájemném souboji.

Naše bytost pomocí endokrinního systému, na neviditelné úrovni se to orientálně nazývá čakrami, umožňuje navzájem navazovat kontakty. Ale pokud nemáme společný záměr, což je duchovní úroveň, tak se nespojíme nikdy. Svazujeme se pak nevědomě pouze na některých nižších úrovních, které jsou především vnějšího charakteru."

V partnerských vztazích by tedy měly být přítomné všechny roviny?
"Všechny tyto roviny vycházejí z lásky. A pro lásku se mohu jednoduše rozhodnout, aniž k tomu někoho potřebuji. Láska není až tolik vnější čin. Láska je hlavně neviditelné vnitřní rozhodnutí.

Duše stojí na počátku všeho. A duše je nejprve ženství. Současnost náš tlačí na počátek všeho, což je směrem k naší duši. Naše duše tak pod tímto tlakem prožívá vše, co je na ní potlačeno. Na duševní úrovni se tak probouzí vše nefunkční, zapomenuté či pohřbené. Patří do toho i vztahy.

Nadchl jste mě, když jste mluvil o lásce. Jak ji můžeme množit, násobit, zvětšovat její množství v našich životech?
"Musíme ji hlavně používat. Já jsem láskou, Vy jste láska, všichni jsme láskou. Ale dokud ji nepoužijeme, tak k čemu nám je? Když přemýšlíme, zůstáváme omezeni mozkem. A rozum není láskou. Rozum o lásce pouze přemýšlí. Je chladnokrevný, bezcitný, nastavený na válku a přežití, na to, aby nakonec zvítězil, byl viděn a slyšen. Když rozum neslouží citu, je to velký malér.

Láska povzbuzuje srdce a je něčím jako závojem ženství. Život je naopak mužstvím. Je tedy více než moudré žít s láskou a používat obojí. Láska je vždy rozhodnutí - váš osobní, intimní stav, ze kterého vycházíte pomocí duchovního úmyslu ven tvořit. Takže je dobré být láskou ještě předtím, než začnete milovat. Kdežto my lidé velmi často lásku potlačujeme, my se jí bojíme, stejně jako nemoci nebo smrti. Zda se v životě rozhodneme pro lásku nebo pro strach je naše svobodná volba, a je jen na nás samých, co zvolíme."

Když ve vztahu nejsou všechny roviny přítomny, je potom lepší být sám?
"Manuál na lásku neexistuje. V duchovní úrovni se nachází mnohost výrazů a nekonečné množství úmyslů, i když je vše Jedním. Je to jak rozkvetlá zahrada, kdy také neposuzujete, která kytička je hezčí a vnímáte nádhernou dokonalost a kouzlo louky v její rozmanitosti. Nic jiného Vás ani nenapadne. V životě se vyplatí žít společně ve dvou a ne věčně sám o lásce přemýšlet. Láska se totiž vytváří každou chvíli. To není slib na 100 let dopředu. A děje se právě teď, teď, a teď. Pořád.

Chtěl byste v krátkosti okomentovat situaci v Evropě a jak z ní ven?
"Evropa je, obrazně a symbolicky řečeno, mytologická žena. Když je tělo zdravé, má vyvinutou imunitu a vnikne do něj mikrob, tak imunní buňky zajistí, že se tam už nikdy neobjeví. Zrovna tak, jako když vstoupíte do teritoria lva, který právě ulovil antilopu. Zkuste to. Uděláte to pouze jednou. Když kolem něj budete v odstupu 200 metrů kroužit, tak Vás nechá na pokoji. Obdobné příklady najdete všude v přírodě, i ve vesmíru nebo na buněčné úrovni. My Evropané o přirozenou imunitu přicházíme, a pokud ji urychleně neobnovíme, rozložíme se. Obraz Evropy je obrazem nás všech ve vztahu vůči sobě samým.

Miluji pohádku Kráska a zvíře. To je nádherný příběh o tom, co je nutné v této situaci udělat. Pokud si jako vyspělé bytosti uvědomíme, že zvíře je jenom zrcadlením nelásky v nás, a věnujeme mu láskyplnou pozornost společně se spravedlivou a přísnou rovnováhou, zvíře se najednou promění v milovanou bytost. Taková je ostatně i moje zkušenost s rakovinou. A v současnosti mám dojem, že touto chorobou procházíme i my Evropané."

Vím, že jste velmi vytížený člověk, takže má poslední otázka je, jak si dobíjíte baterky a chráníte své soukromí?
"Rád dělám věci opravdově. Když do něčeho jdu, tak do toho jdu naplno. Je pravda, že každému doporučuji rovnováhu - aktivitu má následovat odpočinek, ale sám zrovna teď rovnováhu ve svém životě nepraktikuji. Proto od nového roku výrazně ubírám plyn a měním hlavní směr. Příští rok se budu věnovat výstavám, malování, rád bych napsal novou knihu, chci dělat besedy, některé samostatně, jiné s Jardou Duškem. Rád bych také fotografoval a pobýval v přírodě s mou milovanou ženou a s dětmi. Z vlastní zkušenosti jsem si moc dobře vědom toho, že dlouhodobě narušovat rovnováhu se opravdu nevyplácí."

Vladimíre, moc děkuji za rozhovor a přeji ve veškerém vašem dalším tvoření hodně štěstí.

30.12.2016

středa 29. března 2017

Vladimír Kafka: „Denně se rozhoduji pro to, být láskou“ – 3. část rozhovoru o léčení nemocných s rakovinou

23.12.2016
KafkaNa rozhovor s Vladimírem Kafkou jsem se těšil dlouho. Už z jeho knih nebo videí na YouTube je zřejmé, že má mimořádný dar inspirovat druhé. Kdybych měl popsat jedním slovem osobní setkání s ním, použil bych slovo ŽIVOT. Z Vladimíra Kafky prýští Život. Vědomí, Přítomnost, Láska. Jak Vladimír říká, rozhoduje se být denně právě Láskou. Bylo pro mě velkým zážitkem vidět Lásku v praxi. Vidět a slyšet ho odpovídat Naživo (pozn. - je autorem knihy s názvem Život naživo).



Vladimíre, vy pracujete hodně se smrtí. Jak se smrti nebát?
"U smrti nesmíte být povrchní. Je nutné zaměřit se do její podstaty. Kdybych "na efekt" říkal, že miluji smrt, to bych byl úchylný nekrofil. Mluvím zde o hloubce, povaze a poslání smrti. Otevření se vůči smrti ohromně pomáhá životu. Jakmile se budeme pohybovat na povrchu a bát se smrti, hrozit smrtí, vydírat smrtí, léčit smrtí nebo dokonce trestat smrtí, nikam se nedostaneme. Když chcete užívat všech vymožeností života, je nezbytné se ponořit i do hlubiny smrti. Zde se všichni jednou spojíme."

Co je zlomovým okamžikem, kdy víte, že se lidé vyléčí?
"Většinou se to pozná hned při první návštěvě. Nedá se to ale nazvat zlomovým okamžikem. Je to spíše výraz okamžiku. I kdyby byl dotyčný člověk v katastrofálním stavau, tak sílu života poznáte v jeho očích, podle jeho zájmu, v touze žít, zkrátka v jeho "tahu na bránu". Spatříte to v jeho zářivé opravdovosti. Rozeznáte to i podle toho, zda dotyčný přijde společně se svou rodinou, kdy všichni mají dychtivý zájem zvládnout těžkosti na cestě k uzdravení. Těch slibných aspektů je mnoho, ale věštec samozřejmě nejsem."

Jakou jednu věc můžeme pro svoje zdraví všichni udělat?
"Už to bylo mnohokrát řečeno - dluh lásky na sobě je evidentní. Je psáno: "Zaplatíš do posledního halíře." A "do posledního halíře" znamená být láskou ke všemu na sobě. Proto si my, každý z nás, zasloužíme obrovskou pozornost a bezpodmínečnou lásku. Zejména je záhodno jí zacílit právě tam, kde chybí, což většinou bývá naše nemoc."

Píšete, že čím více člověk prožívá Život, tím méně potřebuje bylinek a vnějších léčebných věcí. Je to tedy primárně o Životu?
"Především. Protože čím více projevujete Život, tím víc ho přitahujete. Život plodí život. Čím více projevujete strach, tím víc ho tvoříte. Čím více projevujete lásku, tím víc lásky přitahujete. Takže je to o nejvyšší projevené pozornosti vůči všemu. Když do své pozornosti zahrnete všechno z pohledu lásky, tak se tato původní síla projeví kdekoliv, v čemkoliv a u kohokoliv."

Také mě ve vaší knize zaujalo, že píšete, že se máme těšit na budoucnost a vycházet z minulosti. Že přítomnost je vlastně všechno…
"Přítomný okamžik je vlastně duchapřítomnost. Nemluvím až tolik o časovém údaji, ale spíše o uvědomění nebo lépe o všeobsáhlosti. My jsme však z ducha vyrobili převážně jen přítomnou časovost. Čas a prostor sice vychází z duchovní energie vědomí, ale je to stejné, jako kdybychom Slunce místo na obloze hledali v podzemí. Odrazy paprsků tam snad nalezneme, ale samotné Slunce pochopitelně ne.
Stejně jako naše tělo a buňky jsou výsledkem tvorby energie našeho ducha, tak duchapřítomnost znamená zdroj existence tří částí naší bytosti - podvědomí, vědomí a nadvědomí. Nebo chcete-li, minulosti, současnosti a budoucnosti. Duch se nad těmito třemi částmi rozprostírá a přitom je soustřeďuje do svého ohniska, středu.
Problém může nastat, pokud jsme pořád myšlenkami v minulosti, nebo když stále sníme jen o budoucnosti. Jako duchovní bytosti jsme totiž obsaženi jak v minulosti, tak i v budoucnosti, ale je nutné si to uvědomovat a to lze jen právě teď. Duch je přítomen v každém vědomém činu a je lhostejné, v jaké časovosti se tento čin děje. Často na naši trojjedinost zapomínáme. Na ducha, na duši a na mysl jako součást této nádherné vesmírné kompozice. Příznačně je to popsané i v Bibli, kdy Ježíš říká Petrovi: "Než kohout ráno zakokrhá, třikrát mě zapřeš." Tento výrok jistě neznamená, že by nebohý Petr třikrát opakovaně po sobě před někým zapřel Krista. Je to výstižný obraz toho, jak Petr Ježíše zapřel v sobě nejprve na duchu, potom na duši a nakonec i ve vlastní mysli. Stalo se tak dříve, než stačilo vyjít Světlo poznání. Nikoliv Slunce na nebi. Život prýští zevnitř, ne vně nás. Smrt spočívá rovněž uvnitř naší bytosti, a to již od narození a ne někde venku. To je skutečná duchapřítomnost."

Když už jsme u duchapřítomnosti, jak se vlastně díváte na meditaci?
"To, co se všeobecně považuje za meditací, ve skutečnosti žádným meditačním stavem není. Meditace by neměla být desetiminutovým cvičením v tělocvičně, které je vytrženo z každodenního shonu. Pod meditací si představuji spíše přirozeně radostné konání v průběhu každého dne nebo upřímný a srdečný smích. Narovinu řečeno, meditací by měl být celý náš život a ne několikaminutové potlačování neposlušných myšlenek. Radostné a světlé okamžiky v prožívání, naplněné spokojeností, to je podle mě ta nejvyšší forma meditace."

A jak si tedy tvořit život?
"Každé ráno se probuďte a rozhodněte se, kým ten den chcete být. Mé rozhodování je asi snazší, protože když od rána do večera pracuji s nemocnými lidmi, tak je jasné, kým mám být. Protože často pracuji se smrtí, tak chci být zdrojem Života. Smrt mi umožňuje s radostí život používat. Ne snad, že bych smrt nutně potřeboval, ale mám ji rád a vysoce si ji vážím. Přijímám ji s pokorou, ale nevytvářím ji. Snažím se na smrt nahlížet v kráse a transformovat ji v život. Spolu pracujeme pro Život. Zkrátka 1 + 1 = 1."

Dokončení rozhovoru příště.
23.12.2016 Mgr. Jiří Hamerský

úterý 28. března 2017

Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část

16.12.2016
KafkaVladimír Kafka není léčitel, ani lékař. Na první dojem to může vypadat, že si s lidmi "jen povídá" a vedle toho "navíc" využívá i energetická působení a úpravu stravy. Přesto se překvapivě velké množství nemocných, zejména s rakovinou, po setkáních s ním uzdravuje. Jak to Vladimír dělá? Jakou podle něj musí člověk projít změnou, aby se vyléčil? A co nejvíce lidem v uzdravení brání?

Celý článek zde:
Vladimíre, jak vlastně druhým pomáháte, aby našli sami sebe? Jak je vracíte k sobě?
"To je hezky vyřčená otázka, která v sobě zároveň nese odpověď. Ano, snažím se je vracet, zpátky k sobě domů. Slova domov a vědomí jsou pro mě jednotným výrazem. Vědomí je domov. Domov je vědomí. Je to duchovní, sjednocený a neviditelný svět energie, ze které jsme vzešli.
Vrátit se do vědomí znamená přestat neustále na něco reagovat a začít vnější realitu ovlivňovat neboli přetvářet. Není to tak, že by vnější realita tvořila mě. Nikoli. Já jsem ten, kdo tvoří vesmír a ten potom zpětně ovlivňuje mě.
Domů do vědomí je dobré se vracet, abych se svobodně rozhodl, kým chci být. To nelze někomu ani sám sobě diktovat, což rád dělá náš rozum ve spojení s egem. V současnosti je v módě boj proti egu. Nevím, proč bych proti čemukoliv měl bojovat. Rozum, stejně jako jeho ego, miluji a vážím si ho. Ale na druhou stranu, mi moje ego nebude diktovat, kým bych měl být.
Ego je nenahraditelný nástroj a pomůcka, kterou používáme nyní, když spolu hovoříme. Ego je pomocník k tomu, abych mohl namalovat obraz nebo napsat knihu či někomu prakticky pomohl. Je to můj spolupracovník. Jenomže my jsme ego s jeho rozumem povýšili falešně na takovou úroveň, že nad námi neomezeně vládne. Rakovina je toho dobrým příkladem. Přitom o citu nebo o duchu nevíme téměř vůbec nic. Veškerou energii ducha jsme dobrovolně odevzdali ve prospěch vnějším technologiím, které jsou omezeně a těžkotonážně nastavené a v současnosti nad námi vládnou. V tom na nás číhá velké nebezpečí. Rozum a duch spolu musí začít spolupracovat, podobně jako žena a muž. 1 + 1 = 1."
Co je vlastně pro lidi - z toho, co jim říkáte - nejtěžší přijmout?
"Na tuto otázku je odpověď velmi snadná. Pracuji většinou s lidmi propuštěnými z nemocnice, kterým lékaři oznamují, že před sebou mají například měsíc nebo dva měsíce života. A mně tím pádem čeká nadlidská dřina je tohoto falešného obrazu, vytvořeného medicínou, zbavit. Když vám kdokoli, neřku-li odborník-specialista řekne, že zemřete za měsíc, tak co to vlastně prohlašuje? Slouží toto prohlášení životu anebo smrti? Lásce nebo strachu? Odpovědí tedy je - přestaňte věřit tomu, co Vás zabíjí a nechte se inspirovat tím, co Vás povzbuzuje a tvoří život."
Nevyjadřují tím lékaři jen jistou pravděpodobnost?
"Pravděpodobnost tam možná je, ale ta se netýká toho konkrétního člověka. Je to spíše statistika a ta je, jak známo bezcitná. Problém je v tom, že většinou přebíráme cizí názory a věříme obrazům druhých, které poté slepě uplatňujeme na sobě. Znáte to sám - když ženě projevíte úctu a řeknete jí, že je krásná, tak Vám málokdy uvěří. Ale pokud byste jí oznámil, že za měsíc zemře, tak je to pro ni přijatelnější. Inklinujeme k tomu věřit těm horším věcem o sobě. Proto se snažím s lidmi pracovat tak, aby si vytvořili svůj vlastní, pokud možno láskyplný obraz o sobě i o své nemoci.
Prvním krokem k tomu je rozhodnutí o tom, kým chtějí být. Vytvořit si tak vědomou spojitost mezi neviditelným, citovým světem ducha a projeveným, ztělesněným světem. Jistě uznáte, že v neviditelném světě se pohybujeme většinu dne. Když přemýšlíme, když sníme, když si povídáme, když se milujeme, když usínáme. Přechod novorozence z neviditelného světa do toho našeho při narození je také velmi náročný, proto většinu času tráví ve světě spánku, tedy v neviditelnu. Zatímco já se snažím pomoci lidem přesunout jejich pozornost právě do neviditelného světa, směrem k lásce, lékaři věnují převážně pozornost nemoci a boji proti ní. K čemu je zde dobrá pravděpodobnost? Pro uzdravení je důležité věnovat pozornost lásce, nikoliv nemoci. Protože tam, kam vysíláme svoji pozornost, vzniká vnější realita. Tak se tvoří buď nemoc, nebo zdraví."
Jakým způsobem se to propojení vnitřního a vnějšího světa dělá?
"Teď se dostáváme k propojení s uměním a inspirací. Tohle už totiž není úroveň "léčby", kdy na chřipku dostanete tablety a je hotovo, nýbrž tvorby. Stejně jako umění, které přebírá z neviditelna informace a v našem světě jim dává viditelný tvar, patří i naše tělo do této tvorby umění života. Nazývám to královské umění, či mistrovství světla.
Pro uzdravení je nutné dostat člověka do sféry, kdy se ocitne na začátku. Začíná znovu. A to v neviditelné představě, uvnitř naší bytosti, v duchu, tady a teď. Tělo je teprve náš důsledek. Hmotný svět je de facto náš pracovní ateliér. Můžeme v něm vytvořit, co chceme, a my to také děláme. Jenomže si naši tvorbu většinou neuvědomujeme, a tak se mylně domníváme, že nad námi ateliér vládne a určuje nám životní okolnosti. Tak tomu však není. Ateliér nemůže ovládat umělce, je to přesně naopak."
To zní báječně. Proč je tedy pro spoustu lidí tak těžké se vyléčit? S čím mají největší problém?
"Se strachem. S láskou. A jak jsem již řekl, se ztotožněním převzatých "pravd" o sobě samých."
Ve své knize popisujete, že se někdy člověk pro smrt rozhodne sám…
"Ano. Na úrovni podvědomí, tj. neviditelné duše, se dějí ty nejzásadnější impulsy. Podvědomí rozhoduje téměř o všem. Často se stává, že někdo opravdu nechce žít a touží se vyvíjet na jiné úrovni než na Zemi. Uvědomme si, že i když nás obrazně třeba srazí Pendolino, tak se napřed na úrovni naší duše nastavily takové životní okolnosti, které nás k nehodě dovedly. Se smrtí pracuji téměř každý den, a tak vím, že člověk zemře teprve tehdy, až když si to sám přeje a dá k tomu pokyn. Dříve ne.
Čeho se lidé bojí nejvíce?
"Bolesti, životních změn, které probíhají se ztrátou minulosti a tedy konců. Paradoxně také lásky. Nerad to říkám, ale my lidé jsme často lháři. Věříme totiž vylhané podstatě světa. V tom jsme lháři na mistrné úrovni. Místo abychom si vytvořili vlastní "opravdu", tak z pohodlnosti skočíme na cizí pravdu a té se ve všem podřizujeme. Dokonce ji mnohdy nazveme Zákonem či Pravidlem, a o to více se jí bojíme. Přestože není naše a je vůči nám vysloveně nepřátelská a úmyslně nebezpečná. Je to systém, který nás posléze zabíjí na duši. Takže potom více věříme smrti, než-li životu. Nevěříme, že láska nám pomůže, a tak žijeme raději bez lásky. A bez lásky rovněž umíráme.
Pokračování rozhovoru příště.
16.12.2016
Autor: Mgr. Jiří Hamerský
Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/vladimir-kafka-zakladem-vyleceni-je-vytvorit-si-jasny-obraz-toho-kym-chci-byt-nemoc-je-reakce-2-cast-rozhovoru.htm

pondělí 27. března 2017

Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru

"...Spíše mi jde o opravdovost a syrovou čistotu. Ne pravdu. Slovo pravda jsem sám sobě vymazal ze slovníku. Pravdu slyším dnes a denně - je to tolik pravd, že se mi z toho úplně motá hlava. A tak jsem slovo pravda raději nahradil slovem opravda. Opravda je pojem, při kterém mi naskočí obraz čehosi, co děláme naplno, na tisíc procent s plným nasazením. I výsledný efekt je tomu pak úměrný..."





09.12.2016
KafkaVladimír Kafka tu podle někdejších vyjádření lékařů už dávno neměl být. Navíc přišel před čtyřmi roky částečně o nohy a několikrát se v životě dostal až na úplné dno. Kdo se podle něj dotkne vlastní smrti, má zároveň potenciál objevit plnou hloubku života. Sám je toho živým důkazem. Ač původem akademický malíř (vystudoval AVU u profesora Knížáka), věnuje se navíc již více než 20 let těžce nemocným lidem - zejména těm, kterým byla diagnostikována rakovina a to i těm, kterým lékaři oznámí, že jim zbývá jen pár měsíců nebo týdnů života.
Vladimír Kafka se nepovažuje za léčitele, spíše za tvůrčího člověka.Smyslem jeho práce je pomoci lidem přijmout a pochopit, co je vlastně smrt - procítit tento stav a tak ji prožít zaživa. Vrátit se tak zpět do života. Známý se stal i díky svým knihám "Minulost je mrtvá, život začal právě teď" a "Život naživo". Vladimír Kafka bývá zván do rozhlasových a internetových pořadů; sám i společně s Jaroslavem Duškem vystupují na živých besedách, tzv. Hostinách, po celé České republice.

Po málokterém rozhovoru jsem se cítil tak nabitý energií a Životem. Kéž Vladimírova slova nyní inspirují i vás.

Vladimíre, jak byste se na úvod představil čtenářům, kteří vás ještě neznají?

"Jsem tvůrčí bytost a takový "hučitel". Do každého hučím a snažím se ho vědomě motivovat do krásy. Líbí se mi slovo inspirace, které má v sobě spojitost mezi uměním a léčením. A nemám přitom na mysli nějaké estetické vjemy, léčivé obrázky nebo léčivé písničky či léčivé divadlo, to ne. Spíše mi jde o opravdovost a syrovou čistotu. Ne pravdu. Slovo pravda jsem sám sobě vymazal ze slovníku. Pravdu slyším dnes a denně - je to tolik pravd, že se mi z toho úplně motá hlava. A tak jsem slovo pravda raději nahradil slovem opravda. Opravda je pojem, při kterém mi naskočí obraz čehosi, co děláme naplno, na tisíc procent s plným nasazením. I výsledný efekt je tomu pak úměrný.

Většinou se tak ovšem nechováme a potom nás zabíjí právě vlažnost. Takže když ke mně někdo přijde a je smrtelně nemocný, toužím ho probudit jeho vlastní opravdovostí s jasným rozhodnutím, že chce být skutečně zdravý. Při úspěšné léčbě, stejně jako při tvorbě uměleckého díla nebo jakékoliv jiné činnosti je totiž důležité dělat věci naplno a ne polovičatě. Vlažnost nás pomalu zabíjí."

Obloha na zemi - Vladimír Kafka

Zajímalo by mě, co by podle vás měli lidé dělat, aby rakovinou neonemocněli. Jaká je podle vás nejlepší prevence?

"Prevence je pro mě v tomto případě především poznání. Tou největší prevencí je, když se život nebojíme prožít, z čehož žel většinou máme strach. Je to tak trochu začarovaný kruh. Poznání totiž člověk nabývá, až když něco prožije. A k tomu prožití slouží také nemoc. Proto já rakovinu nepovažuji za nemoc, ale je to podle mého spíše dluh lásky na sobě. A to je ono poznání. Pakliže bojuji proti nemoci nebo ji dokonce zabíjím, automaticky popírám sám sebe. Léčba je pro mě slušnější slovo pro válku. Prevence proti čemu? Prevence proti životu? Prevence proti sobě? Já miluji život - den a noc; moc i nemoc; miluji ženu i muže; miluji ven i dovnitř; miluji tuto rovnováhu. Takže prevence je vlastně rytmus rovnováhy."

Ke každému, kdo za vámi přijde, tedy přistupujete individuálně?

"Samozřejmě, protože příčina nemoci leží vždy v konkrétním jedinci. Příští rok chci napsat knihu o tom, že já jako osoba mužského pohlaví vím, že moje duše, to neviditelno uvnitř sebe, je vlastně posvátné ženství. Jediná Žena, která, tak existuje, je moje nespatřená duše. A nemoc je přece ženského rodu, smrt taky, příroda rovněž a láska též. Umění jako múza je také ženstvím. Povšiml jsem si, že jak upřímný a kvalitní vztah zaujmu ke své duši, tak o to více mě miluje moje vlastní žena. Čím opravdověji se věnuji svojí duši, tím více mě zajímá umění, příroda, opravda a láska... Projevenou pozorností se ženství otvírá jako brána k vyšším úrovním vědomí a může mé bytosti prospět krásou. Ženství je jedna z nejvyšších a nejúčinnějších léčebných sil - když už to tak nazvu - jakou vůbec můžeme použít. Žena je naprosto jasným zdrojem života.
I rakovina, které se věnuji především, je samozřejmě ženského principu-žel dosud nepřijímaného. Proto narukovat do války a bojovat proti ženě… No, nevím, jestli je to moudré. Ženu můžete hrubě urazit, když ji nepřijmete takovou, jaká ve skutečnosti je. Když ženě neprojevujete pozornost, tak se uzavře doslova jako květ, zatímco je-li přijata, tak se opět jako květina rozevře. A následně proudí skrze ni taková síla Lásky, Života, Světla, Krásy, Něhy, Zdraví, Čistoty - je jedno, jak to nazveme - která povzbuzuje a zkrášluje svět. Ženství se tak stává oslavnou branou života."

Pokračování rozhovoru příště.
09.12.2016 autor: Mgr. Jiří Hamerský

čtvrtek 23. března 2017

25. března 2017 HODINA ZEMĚ


25.3. 20:30 - 21:30

Staňte se součástí celosvětové akce pořádané ke zvýšení povědomí o klimatické změně!

Co můžete udělat?


- Oslovte a podpořte svou obec, město a veřejné instituce, aby v sobotu 25. března na jednu hodinu zhasli osvětlení svých budov a památek.
- Uspořádejte akci ve svém vlastním podniku, či se takové akce zúčastněte.
- Zhasněte na hodinu světlo ve svých domovech a dejte tak najevo symbolicky svou účast.

Kde všude se letos zhasne? Ve které kavárně bude uspořádán koncert potmě? Kam za exkurzí po ztemnělých památkách?


Pro více informací sledujte http://www.hodinazeme.cz/

Letošní kampaň Hodina Země se koná za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP. www.sfzp.cz, www.mzp.cz



https://www.facebook.com/events/1210665615715035/

středa 22. března 2017

Bramboráky skoro málem na sucho


Brambory nastrouhané propláchnout ve vodě, jsou pak křupavější a nehnědne těsto, prostě klasická příprava - 2 vejce, utřený česnek, majoránka, kmín, sůl, nabobkovat na pečicí papír potřený půlkou lžíce oleje, pak zvrchu pokapat tou druhou půlkou. Na 240°do hněda, v naší troubě asi 15 minut.


K tomu salátek - tři druhy šery rajčátek a paprika, trocha citronu, olej, posolit.

Teplý salát z červené řepy

Byl výbornej!
Upéct řepu - oloupat, opatlat olejem, osolit, zabalit do alobalu, do trouby upéct (pozn. - viděla jsem teď pana Pohlreicha takto péct neloupanou řepu, normálně jen čistou ve slupce ji popatlal olejem a okořenil, zaalobaloval a dal do trouby). V naší troubě se muselo na hodně - 250 °cca 30 minut, protože ale Jardíček spěchal. Jinak by to prý mohlo být i dýl a na míň stupňů (v receptech se píše hoďka při 160°), ale my zrovna měli řepinky malé, takže se dostatečně propekly.


Zálivka - med, balzamiko, olivový olej, v naprosto libovolném poměru a množství podle chuti. Promíchat a nechat v lednici uležet.



Navrch nějaký třeba smetanový sýr, s cibulkou, bylinkami, to je už jedno, dle libosti. A opražené oříšky :). Nebo i semínka :).

Polévka trochu špenátová, trochu smetanová, trochu bramborovozeleninová

2 cibule na kousky zpěnit na másle, přihodit 2 brambory na kousky a pěnit dál, pak mrkvička na kousky a popěnit, zalít vodou a 15 minutek provařit, třetinku rozmixovat, přidat hromádku špenátu na drobno, do toho trošku smetany, osolit, 5 minutek povařit.
Výborná :).
Ty zdrobnělinky jsou reálné, Jardíček mi ty recepty takhle rozkošně vždycky diktuje :). Obšas se i trošku krotím, abych nenapsala úplně všechno :-).

pondělí 20. března 2017

Sýrová polévka

Vynikající byla!!! A což teprv druhý den! Vážně lahoda :).
Dvě cibule na drobno pěnit na lžičce másla, aby změkly, mezitím nakrájet 6 stroužků česneku na libovolné kousky, přidat a pěnit dál, pak tam byl zbytek mrkve, tak na malé kousky a pěnit, tři velké brambory na kostičky a pěnit dál :). Zaprášit třema lžícema hladké mouky a lehce propěnit. Zalít dvěma litry vody (nebo vývaru po nějaké zelenině), 20 minutek provářet. Přidat trochu smetany nebo mléka, 1 tavený sýr, opatrně osolit (sýry jsou hodně slané). Dvě naběračky rozmixovat pro zlepšení chuti.
Navrch do talíře nastrouhat tučný sýr.
Opravdu jednoduchá a moc lahodná :).

pondělí 13. března 2017

Kurzy s bylinářem Vláďou Vytáskem v roce 2017


Vážení příznivci léčivých rostlin, zvu Vás srdečně i v dalším roce na své další víkendové bylinkové kurzy, kde se seznámíte s praktickým poznáváním léčivek rostoucích v místních lokalitách a jejich využitím při léčení nemocí.

26.5. až 28.5. 2017 Popice u Znojma, pořadatelka ing. Jela Brychtová
kontakt: alej.alej@centrum.cz, telefon 723 926 331

10.6. až 11.6.2017 Sobotka - Markvartice, pořadatelka Mgr. Radka Svatošová
kontakt: centrumzelenalouka@centrum.cz, telefon 606 927 790
Součástí kurzu bude exkurze a nákup bylinek v Markvarticích.

23.6. až 25.6.2017 Těšíkov u Olomouce, pořadatelka Jana Víťazková
kontakt: slon1@volny.cz, telefon732 349 939
Součástí kurzu bude i oslava slunovratu.

6.7. až 9.7.2017 Staré město pod Sněžníkem, pořadatel Lubomír Hrdlička
kontakt: hrdlicka@centrumkruh.cz, telefon 608 358 658

28.7. až 30.7.2017 Malá Morávka v Jeseníkách, pořadatelka Zdenka Hanslíková
kontakt: zdenka.hanslikova@seznam.cz, telefon 737 712 412

11.8. až 13.8.2017 Pucov u Velké Bíteše, pořadatelka Renata Turková Nekužová kontakt: nekuzovarenata@seznam.cz, telefon 737 829 052

25.8. až 27.8.2017 Popice u Znojma, pořadatelka ing. Jela Brychtová
kontakt: alej.alej@centrum.cz, telefon 723 926 331

9.9. až 10.9. Dolní Hedeč, pořadatelka Mgr. Radka Svatošová
kontakt: centrumzelenalouka@centrum.cz, telefon 606 927 790.

22.9. až 24.9.2017 Těšíkov u Olomouce, pořadatelka Jana Víťazková
kontakt: slon1@volny.cz, telefon 732 349 939

Na bylinkových kurzech budou stejně jako v minulých letech opět mezi účastníky výměnné burzy sazenic léčivek
i jejich semen.

S Ellou Šamánkovou (nejen) o smrti a odcházení

S Ellou Šamánkovou (nejen) o smrti a odcházení Zdroj: YouTube, kanál Nechsenest CZ