Česká společnost ornitologická:
Víte, že vaše podzimní zahrada může ptákům nabízet doslova prostřený stůl? Právě teď je období, kdy je v zahradách potravy doslova hojnost!
A jak na to?
Pár jablek nechte na stromě nebo pod ním. Pochutnají si na nich kosi či drozdi kvíčaly.
Ptáci zbožňují vlašské ořechy. Letos jich sice bylo málo, ale zase se dařilo ořechům lískovým. I na těch si ptáci moc rádi pochutnají.
Jeřabiny, šípky, hložinky, ptačí zob i plody břečťanu, přísavníku a brslenu, to je pochoutka pro mnoho druhů ptáků. Navíc, v této vegetaci ptáci na jaře rádi zahnízdí. Takže další důvod, proč je pěstovat.
Na semena bodláků a pcháčů létají stehlíci a další pěnkavovití ptáci. Často jich jsou celá hejna a je radost je pozorovat, jak obratně lezou a vybírají semínka.
Nažky jasanů a javorů (přezdívané nosy) si oblíbili například hýli obecní. Na žaludy k vám přijde sojka, aby si udělala zásoby na zimu. Bukvice jsou zase oblíbenou potravou pěnkav.
Další tipy, jak udělat z podzimní zahrady ráj pro ptáky, si přečtěte na
www. birdlife.cz
Zdroj ČSO na FB
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
S Ellou Šamánkovou (nejen) o smrti a odcházení
S Ellou Šamánkovou (nejen) o smrti a odcházení Zdroj: YouTube, kanál Nechsenest CZ

-
Patizon osolit, trochu nechat vypotit jako cuketu, obalit v těstíčku. Těstíčko: vejce, hraška, mouka, trochu mléka, sůl. A potom ještě obali...
-
Byla vynikající. No, dyk ji dělal Jardíček, tak jak jinak :-). Cibule, kousek mrkve osmahnout, medvídek a trochu špenátu, kmín, bazalka, pod...
-
No a protože letos už leckde kvete... a protože mi se starým blogem zmizelo hodně užitečných informací, popovídám o něm teď znovu. A ne jen ...
Žádné komentáře:
Okomentovat